Aroma masáže – esenciální oleje » Esenciální olej – Heřmánek

Esenciální olej – Heřmánek

Aroma masáže » Esenciální oleje » Heřmánek

Aromatický olej heřmánekHeřmánek (Matricaria chamomilla) je až půl metru vysoká jednoletá bylina s jemnými vějířovitými lístky a sedmikrásce podobnými květy. Využívání heřmánku sahá daleko do historie, ve starém Řecku byl používán již Hippokratem ke zmírňování horečky, starověcí Egypťané jej zasvětili pro jeho léčivé účinky dokonce bohu Sluce Ra, ve středověku se listy heřmánku dokonce kouřily ve snaze ulevit od astmatických záchvatů.

Mnohé vědecké studie ukázaly, že heřmánkové aroma ovlivňuje pozitivně emoce, uvolňuje svaly, ale působí přímo také na mozkové vlny. Právě proto jsou aromaterapeutické heřmánkové procedury obzvláště vhodné pro ty, kteří trpí častými výkyvy nálady, při premenstruačním syndromu nebo menopauze. Aromaterapie z heřmánku je však obzvláště účinná i u hyperaktivních dětí, které zklidní a napomůže k vyrovnání jejich emocí. Heřmánek je rozšířen kromě Evropy také v Asii, Severní Americe a Austrálii.

Heřmánkový aroma olej

100% přírodní produkt

Pro aromaterapeutické masáže používáme výhradně stoprocentní přírodní esenciální oleje, které jsou certifikovány a procházejí přísnými laboratorními testy.

Aroma masáže

Aroma oleje

Aroma masáže