Aroma masáže – esenciální oleje » Esenciální olej – Neroli

Esenciální olej – Neroli

Aroma masáže » Esenciální oleje » Neroli

Neroli vonné aromaNeroli je aromatický olej, který je extrahován z květu stromu pomerančovníku hořkého pomocí parní destilace. Pomerančovník hořký ( Citrus aurantium ) je trvale zelený strom s pravidelně uspořádanými větvemi, šedohnědou kůrou a dorůstá výšky až 10 metrů. Listy jsou až 10 cm dlouhé, oválné a mají tmavě zelenou barvu. Kvete každoročně od května do června. Plody pomerančovníku hořkého jsou tmavší a pevnější než běžný pomeranč a kůra plodu velmi trpká a hořká.

Pomerančovník hořký je původem z jihovýchodní Asie, odkud se rozšířil přes zbytek Asie až do Evropy. V 10. století byl hořký pomerančovník dovezen do regionu v okolí Středozemního moře, kde se začal hojně pěstovat. Dnes se komerčně pěstuje tropickém a subtropickém pásmu, nejvíce však ve Španělsku a Portugalsku. Neroli aroma patří mezi nejluxusnější čistě přírodní aroma, společně jasmínem a růží. Už původ vůně Neroli je veskrze aristokratický. Neroli se získává z květů hořkého pomeranče (Citrus Aurantium) a do povědomí se dostal již v 17. století díky Marie Anne de La Trémoille, princezně z Neroly. Ta používala vůni z květů hořkého pomeranče jako přísadu do koupele a provonění svých oděvů. Neroli není jen luxusní vůní, ale účinky znali už staří Egypťané, kteří jej využívali ke zklidnění mysli a byl velice ceněn mezi knězi.

Díky jeho intenzitě je možné dosáhnout žádaných účinků již při nízkých koncentracích, což je vzhledem vysoké ceně výhodné. Aroma Neroli zvláštně hořko-sladké a při vyšších koncentracích až nepříjemné. Neroli pomáhá v touze po harmonii a navazuje oslabené spojení mezi tělem a myslí.

Vůně Neroli

100% přírodní produkt

Pro aromaterapeutické masáže používáme výhradně stoprocentní přírodní esenciální oleje, které jsou certifikovány a procházejí přísnými laboratorními testy.

Aroma masáže

Aroma oleje

Aroma masáže