Aroma masáže – esenciální oleje » Esenciální olej – Petitgrain

Esenciální olej – Petitgrain

Aroma masáže » Esenciální oleje » Petitgrain

Petitgrain aromaPetitgrain je aromatický olej, který je extrahován z listů a zelených větviček stromu pomerančovníku hořkého pomocí parní destilace. Pomerančovník hořký ( Citrus aurantium ) je trvale zelený strom s pravidelně uspořádanými větvemi, šedohnědou kůrou a dorůstá výšky až 10 metrů. Listy jsou až 10 cm dlouhé, oválné a mají tmavě zelenou barvu. Kvete každoročně od května do června. Plody pomerančovníku hořkého jsou tmavší a pevnější než běžný pomeranč a kůra plodu velmi trpká a hořká.

Petitgrain aroma přispívá k normální funkci dýchacího systému, k normálnímu metabolismu lipidů, ke kontrole tělesné hmotnosti, potlačuje chuť k jídlu, k nervové rovnováze, k uklidnění a relaxaci a ke zdravému spánku.

Pomerančovník hořký je původem z jihovýchodní Asie, odkud se rozšířil přes zbytek Asie až do Evropy. V 10. století byl hořký pomerančovník dovezen do regionu v okolí Středozemního moře, kde se začal hojně pěstovat. Dnes se komerčně pěstuje tropickém a subtropickém pásmu, nejvíce však ve Španělsku a Portugalsku.

Petitgrain aroma

100% přírodní produkt

Pro aromaterapeutické masáže používáme výhradně stoprocentní přírodní esenciální oleje, které jsou certifikovány a procházejí přísnými laboratorními testy.

Aroma masáže

Aroma oleje

Aroma masáže